Translate

sobota, 30 listopada 2013

Agejo/ Ageha gyaru

W Japonii nie trudno znaleźć stroje które odsłaniają JEDYNIE nogi. Dużo dziewcząt chce wyglądać skromnie. Jednak są też i takie, które lubią eksponować swoje ciało i nadal wyglądać uroczo. Są to Agejo gyaru.Z tego co zauważyłam najpopularniejszym wśród tego stylu jest marka MA*RS i GOLDS infinity. Dominuje czerń połączona z różem.W przeciwieństwie do innych gyaru one nie boją się ciemnych barw.
Chociaż w wielu strojach wykorzystuje się je jako dodatek bywają też całe kreacje w tej jednej barwie.
Ciemne kolory zmieszane z jaśniejszymi (najczęściej różem ) nie są jednak obowiązkowe.


W stylizacjach agehy znajdą się również stroje jaśniejsze.


Styl ten zazwyczaj odsłania więcej ciała niż himekaji czy hime. Raczej dominują tu krótkie sukienki i spódniczki czasami w połączeniu z odsłoniętym dekoltem i ramionami. Popularnymi dodatkami w tym stylu są zakolanówki, podwiązki, kokardy wszyte do stroju
Fryzura taka sama jak w przypadku romantic gyaru (chociaż jest nawet większa dowolność) , makijaż - ta sama technika co zawsze( tutaj też nie ma jakiś ścisłych schematów).


Jeżeli chodzi o ten styl to trzeba ostrożnie szukać rzeczy na runku nie azjatyckim. Dość często niektóre sklepy z bielizną mają coś  w stylu piżamki w stylu agejo.
Nie mniej jednak jeżeli ktoś ma talent do szycia może dodać do czarnych sukienek różowe koronki, elementy i ozdóbki.

Chociaż ageha ma też swoje bardziej stonowane stylizacje chyba nie odważyłabym się (ze wzgląd na religię) zdecydować na coś takiego. Jeżeli się on wam podoba to można pokombinować.

2 komentarze:

  1. Kochanie, Kyabajo nie ma nic wspólnego z Agejo. Agejo to gyaru, które chciałyby zostać kyabajo lub być modelkami agehy. Kyabajo to z kolei dziewczyna, która pracuje w Kyabakurze (pubie). Fryzura jest dowolna, makijaż również. Agejo to przede wszystkim czerń + róż i nie jest to domeną wyłącznie ma*rs (choć fakt, w tej firmie można dostrzec przede wszystkim te kolory, sporadycznie inne). Popularna firma dla Agejo to także GOLDS Infinity. Mam nadzieję, że troszkę pomogłam :3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tak, pomagasz:) trochę mało informacji jest o konkretnych stylach. Miło jest posłuchać rady kogoś kto się zna

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...