Translate

niedziela, 17 listopada 2013

Gyaru

Wielu "białych" myśli sobie pewnie - "Jak odróżnic od siebie tych azjatów? Przecież wyglądają tak samo! Te same skośne i małe oczka, duże usta, okrągłe buzie, kruczoczarne włosy, uszy też jakieś takie okrągłe mają, śniada cara, niski wzrost..." i tu łamaniem tych stereotypów zajmę się może w innej notatce, ale przytoczyłam ten przykład aby pokazac wam, że istnieją azjatki, które łamią ten stereotyp wyglądowy i wyróżniają się z tłumu. Są to Gyaru.

Gyaru to inaczej modna dziewczyna, czyli strojem niespecjalnie wyróżnia się od innych fashionistek. Jednakże cechą charakterystyczną gyary będzie na pewno makijaż jak i fryzura.

Włosy są rozjaśniane, nawet bardzo. Zejście z kruczoczarnego koloru do ( dajmy na to) blondu, czy rudego (a w tych kolorach włosy są najczęściej farbowane przez gyaru) na pewno bardzo niszczy włosy. Jednakże te, które boją się farbowac włosy na tak jasne kolory mogą spokojnie kupowac i zakładac perułki. Powiem wam szczerze, że nawet nie sposób odróżnić, czy dana gyary ma włosy naturalne, cze perukę. Gyaru najczęściej wybierają jasne barwy włosów, znajdą się także brązy, ale będą one w ciepłej gamie kolorystycznej. Ostatnio popularne stało się też farbowanie na dwa kolory, czyli, że jedna częśc włosów (np. prawa) będzie blond, a inna będzie w odcieniach brązu. Tutaj znalazłam dla was obrazek, gdzie widafarbowaną grzywkę na dwa kolory, wydaje mi się, że czarny jest naturalny

Nie jest to regułą, ale zazwyczaj gyaru można rozpoznac po buży rozjaśnianych loków (hm.. może zostanę gyaru?). Bardzo popularne pośród gyaru stały się również grzywki na czoło. W sumie nie dziwię się. Większośc azjatek ma wyżej położony łuk brwiowy w związku z czym zrobienie grzywki opadającej na brwi zwraca uwagę na oczy. W krajach azji nie ma zasad takich jak u nas. Grzywkę robią sobie dziewczyny i z dużym i z małym czołem. Raczej nie martwią się o to, czy im to skraca twarz, gdyż mają swych włosów dośc dużo  i jak je rozpuszczą modelują one policzki dając efekt szczuplejszej twarzy.
Gyaru to termin bardzo ogólny. Hime gyaru to bardziej dojrzała i dostojna wersja lolity, która swymi strojami, makijarzem i fryzurą przypomina damy z czasów wiktoriańskich, lub też porcelanowe lalki. Gyaru zaś interesuje się modą i modnie się ubiera. To zupełnie nieistotne, czy gyaru jest obrana w ciemne, czy jasne kolory. Czy chodzi w bieli i różu, czy też w czerniach i granatach. Całą swoją uwagę poświęca się wyglądowi fryzury i twarzy.
Jak już wspomniałam o twarzy to chyba gdzieś napisałam, jak zrobic makijaż gyaru, albo makijaż powiększający oczy. Nie będę więc się powtarzac. Dam wam scan z japońskij gazetki o modzie gyaru, gdzie pokazane jest jak taki makijarz wykonac:
gyaru zwykle używają sztucznych rzęs i tasiemek (lub kleju) do podklejania powiek. Daje ono załamanie na powiece co optycznie powiększa oczy. Sztuczne rzęsy nie są jak u nas w Polsce symbolem sztuczności. Azjaci na ogół mają bardzo rzadkie i krótkie rzęst, które są rozstawione w o wiele większych odstępach od siebie. My mamy je osadzona bardzo bliziutko. Nic więc dziwnego, że sztuczne rzęsy są traktowane u nich jak u nas zwykły tusz do rzęs. W makijażu gyaru ważne jest to, aby usta się świeciły, ale równocześnie były w stonowanym kolorze jak jasny róż, brzoskwiniowy. Zwykle trzeba się wysilic, aby pozbyc się z ust azjatek naturalnej czerwieni, ale są produkowane specjalne (nie wiem jak to się nazywa) w każdym bądź razie jest w formie takiego pudru w sztyfcie, który pozwala zmatowic usta a następnie pokryc je wybranym kolorem. Modne jest też rozświetlanie twarzy, czy kładzeie rozświetlacza (jaśniejszego cienia, bądż pudru) w okolice czoła, nosa, łuku kupidyna ituż pod oczami i na szczyt kości policzkowych. Daje to wrażenie promiennej cery i oczywiście odmładza. Natomiast wszystko co matowe postarza. Warto pamiętaj o tej zasadzie na przyszłośc. Róże do policzków zwykle są w formie kremu, który nałożony daje naturalny efekt. Nakłada się go nieco inaczej niż u nas. Róż nakłada się na wewnętrzną stronę policzków. Ich zewnętrzna strona jest zwykle zakryta włosami więc gdyby nakładały go tradycyjnie nie byłoby nic widac. Jeszcze bardzo ważnym o ile nie nakważniejszym elementem w maki8jarzu gyaru są powiększające optycznie oczy, kolorowe soczewki. Ze względu na naturalny kolor czarnych oczu częto sprzedają się czarne i brązowe soczewki. Rzadko kiedy widac inne kolory takie jak zielony, szary, niebieski, a jak już to są one strasznie nienaturalne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...