Translate

poniedziałek, 18 listopada 2013

Jak wykonać makijaż gyaru? cz 1

Makijaż typu gyaru jest dość specyficzny. Możemy natomiast wyróżnić jego 2 podstawowe formy:
 - z dolną kreską
- bez dolnej kreski


Podobno ten drugi typ jest dużo naturalniejszy w wyglądzie i łatwiej jest go wykonać. No ale wiadomo, zależy jak dla kogo, każdy z nas jest inny.


Ok, to czego potrzebujemy, aby wykonać makijaż typu gyaru?
 - eyeliner lub kredka ( raczej wybierajcie eyeliner). Generalnie przyjęło się, że kolor musi być koniecznie czarny, ale moim zdaniem nie jest to regułą. Osoby z typowo słowiańską urodą lub po prostu cieplejszym typem cery moim zdaniem powinny poszukać ciemno brązowego koloru gdyż będzie im bardziej pasować. Starajcie się nie wybierać zbytnio mieniących się eye - linerów bo chociaż są osoby, które będą wyglądać w nich świetnie dla większości będzie niestety dawać efekt dość tandetny.

- cienie do powiek. Powinny to być odcienie jasne, cieliste. Dobrze by było gdyby pasowały też do waszego koloru włosów i były dopasowane do waszej cery. Inaczej wygląda paletka kolorów dla chłodnego typu cery, inaczej dla ciepłego. Postarajcie się aby przynajmniej jeden kolor pełnił funkcję rozświetlacza ( np. biały, perłowy). Mała uwaga - mieniące się cienie jeszcze bardziej powiększają oko.
Najczęściej nakłada się je gradientowo.

 - krem BB / fluid / puder. Krem BB jest tutaj najbardziej pożądany, gdyż daje bardzo naturalny efekt. Cera gyaru jest zwykle rozświetlona, więc jeśli nie macie BB, ale posiadacie fluid dający satynowe (rozświetlający = satynowy jeżeli dobrze kojarzę, jeśli nie to mnie poprawcie) wykończenie.  Dla poprawki możecie użyć pudru lub korektora jeśli macie taką potrzebę, ale nie są to kosmetyki, które dadzą wam cały efekt gyaru więc BB krem lub rozświetlający fluid o wiele lepiej sprawdzą się do efekty jakiego szukamy.

 - soczewki circle lens - chyba najważniejsze. Podczas robienia makijażu gyaru "granica" pomiędzy waszą tęczówką a narysowaną linią będzie powiększać co da efekt "pustego oka" jak ja to nazywam, czyli, że wasze tęczówki nie będą wyraźne. To sprawia, że będziemy wyglądać strasznie poważnie i nieco dziwnie. Aby takiego efektu nie było należy założyć optycznie powiększające oko circle lens. Nasza "ganica" nie będzie wtedy taka widoczna a powiększone tęczówki dadzą efekt dziecięcych lub jak to niektórzy mówią błagalnych psich oczek. Jeżeli macie naturalnie duże tęczówki nie musicie ich używać, jednak w  większości przypadków będą one konieczne.

 - błyszczyk / pomadka w neutralnym kolorze + róż - ja nie lubię tracić pieniędzy na kosmetyki, których pewnie i tak nie użyję więcej niż raz na rok dlatego swojej pomadki użyłam też jako różu. Malujemy nasze policzki z przodu a nie z tyłu jak w Polsce. Nie chodzi nam o wypuklenie kości policzkowych. Wiem, że to może być kontrowersyjnego. Raz kiedy pojechałam z moją chrzestną do stylistki (a taki prezent urodzinowy od niej ) i powiedziałam jej o tej technice spotkałam się ze spojrzeniami ala "z jakiej ty jesteś planety" .
Jeżeli chodzi o usta to nie chce się aby były powiększone. Często wykorzystuje się technikę tz. dolly lips, gdzie środek naszych ust jest ciemniejszy niż ich kontur

- sztuczne rzęsy - są one konieczne gdyż linia którą narysujemy będzie wykraczać nad naszą naturalną linię rzęs. Bardzo popularny model w tej technice to rzęsy od wewnątrz cieńsze a do zewnątrz grubsze i dłuższe. Najczęściej konieczne w tym przypadku będą też rzęsy dole o tym samym kształcie ( cienkie ==> długie i grube ), które będziemy naklejać w specyficzny sposób.

ps. o technikach takich jak gradientowe nakładanie cieni, dolly lips , rysowanie kreski jak i przyklejanie sztucznych rzęs będzie w kolejnych notatkach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...