Translate

sobota, 16 listopada 2013

O powiększających oczy soczewkach tupu circle lens cz. 4

W tej części porozmawiamy sobie o źle i dobrze dobranych soczewkach do naturalnej tęczówki. Przypatrzcie się tym zdjęciom uważnie:
spórzcie w sam środek -jest on brązowy. Przy zakupie soczewek typowo zmieniających kolor oka należy być dość ostrożnym gdyż KAŻDA SOCZEWKA ma skłonność do opadania i to właśnie na dole mamy najbardziej odsłonięty nasz naturalny kolor.
Ponadto - jeśli już kupujemy dużą soczewką zwracajcie uwagę aby przy brazgach była jak najciemniej napigmentowana w przeciwnym razie widać gałkę oczną. W dodaktu zjawisko opadania soczewki jest tutaj szczególnie widoczne.

Jak zatem należy się chronić przed złym doborem soczewki?
- Przy kolorowych soczewkach : tz, takich gdzie pigment nie przechodzi gradientowo i jest jednolity zwracajcie uwagę aby tęczówka nie była za wąska. Nawet jeśli po założeniu wyda się wam ona ok, to pamiętajcie o ostrym świetle. Ja też byłam zszokowana, po kupieniu zielonych SUNFLOWER kiedy w zwyczajnym świetle mój pigment był całkowicie zakryty a w ostrym na skutem kurczenia się źrenicybył dość widoczny. Z daleka tego nie widać więc jest ok, ale przy bliższym przyjżeniu się - nie wygląda to specjalnie naturalnie.
- Wybierajcie soczewki gradientowe, najbardziej zbliżone do naturalnego koloru oczu np. BARBIE EYES pigment przechodzi dość naturalnie 
jeśli masz oczy niebieskie o typowo "polkim" kolorze (czyli choby to niebieskie, ale mają w sobie dużo z szarościi domieszkę innych barw) postawcie na szare soczewki, niebieskie będą na was wyglądać dziwacznie i mogą sobie na nie pozwolić osoby z naturalnie ciemniejszą niebieską barwą oka.
I to tyle. Z filmikiem przeciągnie mi się przez plany wakacyjne, ale mam nadzieję, że wasze wąpliwości i obawy zostały częściowo uspokojone.
Przypominam, że soczewki te mogą nosić też mężczyźni, nie są one zarezerwonane jedynie dla kobiet do celów kosmetycznych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...