Translate

czwartek, 28 listopada 2013

Popularne błędy w makijażu gyaru, czyli jak poprawnie wykonywać ten makijaż?

O makijażu w stylu gyaru było już całkiem sporo notatek ale coś czuję, że przyda się jeszcze jedna bo nie chodzi o to, aby wyglądać śmiesznie! W tym makijażu chodzi o to, aby wyglądać słodko i niewinnie. Skupię się więc tutaj na popularnych błędach:

1. Czarny eye- liner nie dla każdego. Wiem, że ciężko będzie wam w to uwierzyć, ale podstawowym błędem może się okazać użycie extra ciemnego linera lub kreski. Warto pamiętać o tym, że większość z nas ma słowiańską urodę! Tylko do niektórych osób pasują extra czarne tusze i linie na powiekach. Nagminnie spotykam osoby z typowo ciepłą urodą, które wyglądają 10 lat starzej przez to, że użwają do makijażu nieodpowiedniej techniki i barw.
Co jak co, ale w makijażu gyaru to będzie widać jak na dłoni, że się OSZPECAMY a nie upiększamy.
Co więc zrobić, aby temu zapobiec?


Użyj ciemno brązowego - lub brązowego eye-linera. Jeśli nadal będzie wyglądać dziwnie przestaw się na kredkę do oczu. To sprawi, że będziesz wyglądać bardziej naturalnie. Nie jesteśmy azjatkami i mamy inny typ urody. Moim zdaniem wymówka, że jedynie na azjatyckich twarzach coś ładnie wygląda jest w dużej mierze spowodowana brakiem zrozumienia specyficznej techniki i zastosowania jej do własnych KORZYŚCI.
ZAO MAKE-UP ORGANIC Kredka wielofunkcyjna ciemno-brązowa n°602 Bio
Jeśli nie pasuje kolor możesz trochę pokombinować i to zmienić, jestem wrogiem trzymania mitu, że jedynie czarny eye-liner nadaje się do makijażu gyaru.


2. Rama oka.
Tutaj strasznie dużo osób się wywala.
Chodzi o to, aby stworzyć fałszywy zewnętrzny kącik oka. Tworzy się go kierując linię w dół. Aby wyglądało to bardziej naturalnie można przy dochodzeniu do zewnętrznej części powieki nie trzymać się ściśle linii rzęs tylko delikatnie do góry rysować całość i później zamiast słynnego kociego oczka kierować w dół.

Kolejna sprawa - należy podkreślać wewnętrzny kącić oka! Ten trik wielu typom urody doda "tego czegoś".

Najcięższa sprawa - dolna kreska. Powinna być LEKKO odchylona od normalnego zakończenia powieki, ale proszę was (!!!) nie róbcie sobie podków spowodowanych za wielkim łukiem.
Jeśli macie problemy z narysowaniem to najpierw pomalujcie wewnętrzną część oka na dolnej powiece. Bazujcie na linii wodnej przez 1/2 lub 1/3 jego długością dopiero później kombinujcie jak połączyć resztę.
Mój trik to opuszkiem palców delikatnie odciągnąć zewnętrzną stronę (wtedy nie musimy malować łuku i malujemy prosto a po złączeni w całość linii na dole jest efekt jak powyżej na rysunku)

Jeśli macie z tym spore problemy to się nie martwcie. Widziałam wersje makijażu gyaru gdzie nie rysuje się łuku na dolnej powiece a wyobraża sobie go i dokleja sztuczne rzęsy.

Właśnie, kolejna sprawa

3. Sztuczne rzęsy.

To bzdura, że muszą być w wersji ekstremalnej. 
Cały patent polega na tym, aby w zewnętrznych kącikach były dłuższe.
Są rzęsy mające całą długość prawie, że taką samą i ich należy unikać ponieważ tworzą one efekt gąsienicy przy tego typu makijażu.
Należy również pamiętać, że zakleja się rzęsy poza kącik, czyli tam, gdzie jest jeszcze nasza linia na górnej powiece.
Obowiązkowe są też dolne rzęsy! 
Naprawdę - dolne rzęsy dodają najwięcej gdyż tworzą one nową granicę dla naszego oka.
Je również należy naklejać od najkrótszych do najdłuższych partii.

4. Circle lens.
Wiele osób ich nie docenia a szkoda.
One wypełniają "pustkę". Mieliście kiedyś wrażenie, że kiedy pomalujecie rzęsy to wasze oczy wyglądają poważniej? Dzieje się tak bo zwiększa się granica pomiędzy naszym białkiem ocznym a tęczówką co spraiwa, że tęczówka wydaje się stosunkowo mniejsza. Przy makijarzu gyaru granica ta jest znacznie przesunięta i nawet osoby z naturalnie dużymi tęczówkami nie będą wyglądać jak należy dopuki nie założą circle lens. Wypełniają one tą granicę i sprawiają, że wszystko jest w odpowiednich proporcjach.

To takie główne błędy, które są popełniane podczas tego typu makijaży, mam nadzieję, że pomogłam, a jeśli nie to znalazłam ciekawy filmik, gdzie omawiane są typowe błędy popełniane przez dziewczyny chcące malować się jak gyaru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...