Translate

sobota, 25 stycznia 2014

"Angel Beats"

Otonashi pewnego dnia budzi się w zupełnie obcym mu miejscu. Pierwszą osobą, którą widzi jest dziewczyna z karabinem, która najwidoczniej przywykła już do "nowych" gości na tym świecie. Nie dając mu dojść do słowa tłumaczy jakie są cele i czym się zajmuje prowadzona przez nią grupa.
Po jakimś czasie dowiadujemy się, że głównym celem jest pozbycie się "anioła" oraz, że trafiają do tego świata ludzi nie pogodzeni ze swoją śmiercią. Nie da się ich zabić, da się jedynie ich okaleczyć, ale prędzej, czy później nastąpi szybka regeneracja sił. Nowy świat (czy też wymiar) ma na celu zrobienia tego, czego osoba nie mogła za życia aby poczuć spokój i spełnienie. Czy walka z "aniołem" ma w ogóle jakiś sens?Moje zdanie:

Uważam, że fabuła jest momentami bardzo niespójna, potrafi nieraz wprowadzić widza w błąd. Widać, że po dokładniejsze szczegóły trzeba zwrócić się do mangi. Tak czy siak widać związek przyczynowo skutkowy, czym nie każde anime może się pochwalić.

Grafika zatem jest bardzo dopracowana, efekty specjalne również, można zobaczyć niezłą grę światła i barw. Z całą pewnością jest to jedno z najbardziej dopracowanych anime które zdarzyło mi się obejrzeć

Piosenki moim zdaniem zasługują na uwagę. W samym anime piosenki są lepsze niż w openingu i endingu , bardzo ładnie komponują się z całą fabułą.

Postacie są bardzo różnorodne i w zasadzie każdy może znaleźć kogoś, którego losy będzie śledzić. Bohaterowie są prowadzeni doświadczeniami z "poprzedniego świata" dzięki czemu dla widza są ciekawsze, widać, że mają jakąś historię. Charaktery są naprawdę różne - począwszy od bacznych obserwatorów, poprzez postacie małomówne i introwertyczne oraz te z niemalże ADHD kończąc na ludziach z wojowniczą naturą.

Humor - zdarzają się śmieszne momenty. Jednak aby naprawdę popłakać się do łez polecam obejrzenie ostatniego z odcinków OVA. Bardzo cieszy mnie fakt, że tzw. zabawne zagrania raczej rzadko kiedy wprawiają widza w zażenowanie i zakłopotanie.

Anime dość szybko się ogląda. Cała akcja jest dość wciągająca. Są momenty lekkie i te nad którymi można nieco poprzeżywać. Serdecznie polecam!


FABUŁA                                                   8 / 10
KRESKA/GRAFIKA                                10 / 10
PIOSENKI                                                7 / 10
HUMOR                                                    8 / 10
AKCJA                                                      7 / 10Gdzie można obejrzeć?
animeshinden.info
youtube.com (bark polskiej wersji)Tak pomyślałam, że kilka mini "recnzji" na tym blogu nie zaszkodzi w końcu to ANIME azja, więc przyda się parę wpisów tego typu:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...