Translate

sobota, 4 stycznia 2014

Jak być kawaii? Cz. 1

Nie wiem jak sprawa ma się w Ameryce i Europie zachodniej, ale w Polsce i wschodniej Europie wiele dziewcząt ma jasną cerę , włosy i oczy. Nie zapominajmy, że stereotypowa polka to błękitnooka blondynka:


Jednak jak już wspomniałam to STEREOTYP i chociaż bardzo dużo jest w naszym kraju dziewcząt z taką "typową urodą" nie brakuje też szatynek (czuję, że muszę to powiedzieć - szatynka w niektórych krajach oznacza czarne włosy, ale u nas mówiąc szatynka ma się na myśli osobę z brązowymi włosami) z zielonymi oczami:

Naprawdę sporo jest w tym kraju szatynek tak patrząc w tłumie powiedziałabym, że co druga to szatynka, później są blondynki a najrzadziej występują brunetki i rude.

Czemu to piszę? Ponieważ dużo Polek oraz naszych koleżanek ze wschodniej części europy ma bardzo delikatna urodę do której raczej nie pasuje zbyt wiele trików makijażowych i mamy moim zdaniem mniejsze możliwości na zabawę pod tym względem, gdyż bardzo dużo rzeczy może wyglądać na naszej twarzy ciężko. Dużo osób ma tutaj bardziej zaokrągloną buzię co sprawia, że dużo 15 latek i 25 talek właściwie niewiele się od siebie różnią i ciężko jest je od siebie odróżnić. Kiedy wyjeżdżam w miejsca gdzie jest bardzo dużo ludzi nieraz rozmawiam z dziewczynami, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają na więcej niż 17 lat. Później dowiaduję się, że mają ponad 20.

Oczywiście są i osoby wyglądające poważniej i wyglądające nieco dojrzalej jak na swój wiek, ale ten typ urody podbił polski modeling więc ta uroda została już doceniona.
Teraz co z wydobyć z dziewcząt, o których pisałam wcześniej?

po pierwsze:
używaj kosmetyków w naturalnych barwach:
np. cienie do powiek w odcieniach brązu, zamiast czarnej kredki / eyelinera korzystaj z szarej lub ciemno brązowego odpowiednika. Będzie się to o wiele naturalniej prezentować. Unikaj konturowania obszaru kości policzkowych, w ogóle konturuj jak najmniej. Postaw na rozświetlacz - doda on dużo uroku i młodzieńczego wyglądu, zamiast podkładu wybieraj raczej krem BB - może nie jest on równie kryjący, ale za to daje dość naturalny efekt. Unikaj efektu maski na twarzy!!! To chyba najważniejsze. Jeżeli masz problemy z cerą to użyj korektora, nie nakładaj na siebie za dużo kosmetyków kolorowych bo to tylko skóra, ona też ma prawo oddychać.

Po drugie:
Odpowiednio zadbaj o swoje włosy. Bardzo dużo kobiet w Polsce farbuje swoje włosy (zazwyczaj na czernie i odcienie rudości) , unikaj na włosach nienaturalnych barw oraz kolorów, które nie pasują do twojej karnacji. Błagam was dziewczyny - zakładajcie coś na głowę, czapkę albo inną ozdobę jeśli macie odrosty. Nie wiem czemu - to jakaś dziwna sprawa tego kraju - kobiety nie przejmują się, czy mają 1 cm odrostu, czy 5 cm odrostu ( znam niejeden przypadek w którym odrost wynosił do 10 cm) - jeśli już nie chcecie tak często farbować włosów to noście czapkę, kapelusz, cokolwiek.... to naprawdę wygląda bardzo nieatrakcyjnie. Najlepiej idź do fryzjera i ten odrost po prostu zafarbuj.
Jakie kolory są kawaii? Odcienie miodowe - złociste blondy, brązy, ciepłe rudości, niepełna czerń. Warto się tym kierować przy doborze przyszłego koloru włosów

Po trzecie:
Bladość nie jest zła! Nie chodzi tutaj o to, że mamy być trupio blade, ale po prostu ogranicz opalanie się. |W krajach azjatyckich blada skóra jest uważana za uroczą i jest bardzo ceniona. Nie chodzi tutaj o to, aby starać się za wszelką cenę być blade jak królewna śnieżka, ale aby na dobry początek powiedzieć opalaniu "NIE" i zainwestować w filtry przeciwsłoneczne. Naprawdę - nawet w zimie. Na sezon wiosenno- letni wymieńcie krem na SPF powyżej 30 PRZYNAJMNIEJ!!!

To tak k woli dalszemu wstępu, dalsze notatki będą bardziej szczegółowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...