Translate

środa, 8 stycznia 2014

Jak być kawaii? cz. 5 "wzory i kroje"

Czytam naprawdę dożo blogów poświęconych azji. O ile azjatycka pielęgnacja i kultura bycia jest bardzo rozszerzana o tyle informacji o poszczególnych stylach azjatyckich jest naprawdę nie tak dużo aby można było wysnuć z tego odpowiednie wnioski i odpowiednio odtworzyć dany styl w swojej szafie.

Chciałabym aby ten blog był pod tym względem nieco inny i dlatego robię tutaj różnego rodzaju serie aby było wiadomo czego szukać, co należy mieć na uwadze. Przynajmniej ja tek staram się to wszystko robić, abyście mieli większe rozeznanie w temacie. Tak było we wpisie o soczewkach, tak też i będzie we wpisach o tym "jak być kawaii?"
Jeśli mogłabym mieć do was maleńką prośbę - naprawdę - nic wielkiego - to abyście jednak polecili tam gdzie to możliwe (wśród ludzi, którzy interesują się podobnymi tematami) tego bloga. Pisałam go wtedy, kiedy wyświetleń było naprawdę mało i piszę go dalej, kiedy wyświetleń jest więcej. Dziękuję wam, że coraz częściej udzielacie się w komentarzach - to naprawdę motywuje do dalszego pisania i dzielenia się różnymi obserwacjami.

Dużo osób jest chętnych i podoba im się styl kawaii, czy to japońskich idolek, gyaru, lolit, kończąc nawet na dziewczynach, które same w sobie nie mieszczą się w danym stylu ale po prostu chcą być urocze. Niestety chęci dużo, ale często nie wiemy czego i jak szukać.

Mam nadzieję, że ta notatka okaże się szczególnie pomocna dla tych, którzy boją się zamawiać rzeczy zza granicy.

Jakie kroje należy wziąć pod lupę ?

Plisy:


Najlepiej byłoby aby były one nieco ciaśniejsze, nie za bardzo luźne

Falbanki:Sukienki, spódnice, tuniki, które są rozkloszowane (tz. nie przyległe).Bardzo często wykorzystuje się materiały takie jak:

Koronka:
Tiul:
Szyfon:


przy okazji bardzo dużo ubrań z szyfonem ma japan style - materiał jest dość delikatny, więc warto zwrócić uwagę, aby miał dobrej jakości podszewkę. Zdecydowanie nie jest to coś co może kogoś ogrzać


Jeżeli chodzi o wzory


Kwiaty:

Krata - najlepiej dość ciasna, niezbyt luźna
groszki
Ja zdecydowanie preferuję kupno czegoś prosto z azji bo bardzo często te kroje i wzory się tam mieszają i naprawdę ładnie to wygląda. Tutaj niestety musimy wysilić nieco naszą wyobraźnię i tak to skomponować, aby uzyskać pożądany efekt.

Ponadto bardzo lubi się:
Kokardki:Kołnierzyki:
Futerko:

:1 komentarz:

  1. oki teraz wiem czego bardziej szukać ;) arigatou ^.^

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...