Translate

sobota, 18 stycznia 2014

Jak być kawaii? cz. 7 - znajdź styl, który najbardziej ci pasuje

Kawaii - czyli to co słodkie, urocze ma bardzo wiele odmian, znaczeń itp.
Jednak skupmy się tutaj na konkretnych stylach.
Kawaii - może być pospolita dziewczyna, niespecjalnie wyróżniająca się pod względem innych, ale lubiąca różne rzeczy,akcesoria, które są urocze ale zarazem nie wyróżniają się z tłumu. Są też wersje bardzo ekstrawaganckie jak np. styl dolly, lolita, hime gyaru.

Bywa tak, że fascynujemy się danym stylem do tego stopnia, że robimy wszystko aby się do niego dopasować i w sumie nic w tym złego dopóki czujemy, że on podkreśla naszą naturalną urodę i czujemy się w nim swobodnie.Pamiętaj, że urocza dziewczyna musi być kobieca i dziewczęca - to oznacza świeżość, naturalność - makijaż nawet jeśli jest mocny musi zachowywać odpowiednie proporcje aby nie wyglądać dziwnie.

Delikatność i subtelność to norma wymagana - jeżeli lubisz wyraźne akcesoria niech nie będą one w zbytnio jaskrawych barwach ani zbyt dziwnych kształtach czy po prostu wtłaczane na siebie niemalże na chama - bardzo prawdopodobne, że one cię po prostu przytłoczą dając nie taki efekt jaki jest zamierzany.Kolor skóry nie ma znaczenia - to prawda - bardzo pożądana jest blada cera niż opalona, ale osoby pochodzące z innych regionów niż Europa i Ameryka północna też mogą próbować.
Mnie osobiście bardzo podobają się Brazylijki i inne dziewczyny o dość ciemnej karnacji próbujące swoich sił w różnych uroczych stylach - to miłe przełamywanie stereotypów, że każda osoba z tych regionów powinna być niesamowicie namiętna we wszystkim co robi. Bardzo lubię patrzeć na takie skromniejsze wersje


Jeszcze raz - nie przesadzaj z niczym!!!
Aby wyglądać kawaii potrzebujesz równowagi i proporcjonalności

jeśli widzisz, że  coś naprawdę wciskasz "na chama" odpuść sobie i znajdź inne wyjście.
Jeśli czujesz się źle w stylu, który ci się podobał po poeksperymentuj z innym - może dobrze na tym wyjdziesz:)


Istnieje zjawisko totalnego zakochania się w danym stylu - sama tego doświadczyłam, kiedy weszły początki emo, niestety poza ciekawymi ubraniami nie było niczego co by do mnie pasowało, do mojej sylwetki, figury itp.
Przestawienie się z tego było jedną z najlepszych decyzji, które zrobiłam dla swojego wyglądu.
Jednak idzie to też w dobrą stronę - nieraz okazuje się, że ucieleśnienie czegoś co nam się podoba bardzo do nas pasuje.

Uważam, że trzeba próbować wszystkiego po trochu aby znaleźć coś odpowiedniego dla siebie - to od was zależy jak chcecie wyglądać i za jaką cenę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...