Translate

czwartek, 30 stycznia 2014

Jak być kawaii? cz. 9 "zachowanie"

Witam - chciałabym oficjalnie zakończyć serię pt. "Jak być kawaii?".
Będzie to ostatnio i moim zdaniem najważniejsza część. Wygląd zewnętrzny to jedno, ale charakter jest przecież o wiele ważniejszy. Kim będzie piękna dziewczyna, która jest samolubna, egoistyczna, łasa na pieniądze, wulgarna? Będzie zwykłą zdzirą. To prawda - niektóre rzeczy (zwłaszcza do lolity) są dość drogie, jednak należy uważać, aby nowy styl nie przysłonił wam świata w którym żyjecie naprawdę.
Żyjecie wśród ludzi, którzy was kochają. Powinniście im okazywać wdzięczność na każdym kroku za to, że są i was wspierają. Nawet jeśli nie macie takich osób musicie umieć przejść przez piekło i nie stać się diabłem a wynagrodzi się to wam w życiu.Co wam po ślicznej buzi, jeżeli będą się z niej wydobywać słowa, które ranią innych? Urocze dziewczyny zawsze kojarzyły mi się z czymś dobrym, pozytywnym. Dlatego pamiętaj - bądź miłym i wyrozumiałym dla innych. Jeżeli jakiś człowiek zachowuje się paskudnie dla ciebie to znaczy, że skądś to wyniósł, że próbuje sobie z czymś poradzić. Po prostu zachowaj spokój i się nie odzywaj. Jeśli zaś będziesz chciała coś powiedzieć to niech słowa będą przemyślane. Nie mów do końca tego co myślisz w danym momencie. Dobieraj słowa tak, aby tworzyły subtelną aluzję. Nie będziesz musiała dużo mówić.

Nigdy nikomu nie dokłuczaj!!! Kiedyś powiedziałam mojej koleżance, że nienawidzę plotek i porównywania do siebie ludzi. Ona odpowiedziała, że lubi to robić bo dzięki temu czuje się lepsza. Kiedy spędzasz czas z osobą a później wracasz do domu i mówisz jak ta osoba jest brzydka, chwalisz się, że masz lepsze to i tamto to również zalicza się do wredoty.Nie porównuj siebie do innych. To najlepsza rada na leczenie kompleksów. Jeżeli myślisz, że tylko tak się z nich wyleczysz to radzę zmienić podejście i zadbać o siebie. Kierować się tym co sprawi, że wydobędziesz swoje 100% piękna na światło dzienne. Poszukaj różnych porad na problemy, które cię nurtują u blogerek zajmujące się pielęgnacją skóry, włosów...


Zawsze stawiaj się w sytuacji innych. Zamiast myśleć - matko, ale on się wygłupił, nic dziwnego, że się z niego śmieją - pomyśl - a co ja bym zrobiła na jego miejscu?
Miej wyrozumiałość i empatię.

Zachowuj klasę, bądź damą.


2 komentarze:

  1. Nie czytałam poprzednich postów z tej serii, ale ten naprawdę mi się spodobał! Nie skupiasz się jedynie na ciuchach i uroczych minkach ( czego poniekąd spodziewałam się po tej serii ). Bardzo miło, że jest ktoś, kto ze słowem kawaii powiąże sobie nie tylko cukierkową powłoczkę, ale też piękne wnętrze :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Racja :) a ten post był przecudowny Przepięknie napisałaś :) ^.^

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...