Translate

poniedziałek, 17 lutego 2014

Chobbits

Chobbits to jedno z klasycznych anime. Postacie w nim występujące na pewno nie raz rzuciły się w oczy jako przykładowa postać z "chińskich bajeczek" często nawet nie wiemy skąd znamy taką postać:


Dobrze więc,

Hideki przenosi się z małej wioski do Tokio ponieważ twierdzi, że tam są najlepsze szkoły. Kiedy się już przeprowadza okazują się jego oczom dziwni ludzie z mechanicznymi uszami. Dowiaduje się, że to nie ludzie tylko persocony, czyli roboty, które wyglądają jak ludzie i zachowują się tak jak każe im dane oprogramowanie. Pomagają w codziennych obowiązkach i dotrzymują towarzystwa.  Hideki też chciałby kupić swojego persocona, ale jest tylko studentem, który liczy grosze na podstawowe wydatki. Pewnego dnia znajduje w śmieciach pewną dziewczynę, później okazuje się, że nie jest ona człowiekiem. Uradowany zabiera ją do domu i próbuje uruchomić.Jednak nie zachowuje się ona jak typowy persocon. Nie da się jej podłączyć do żadnego urządzenia aby nie wywarła szkód i potrafi powiedzieć (na początku oczywiście) słowo Chi. Okazuje się ona robotem specjalnej klasy, który uczy się wszystkiego od swojego właściciela. Czy jednak nauczy się okazywać emocje jak człowiek?


Moje zdanie:
Naprawdę nie lubię anime ze zboczonymi scenkami a takowe dość często pojawiają się w tym anime. Niespecjalnie rozumiem głównego bohatera, który zakochuje się niemalże w każdej napotkanej dziewczynie. Jednak sam motyw opieki i troski jest dla mnie na tyle ciekawy, że warto było się przełamać. Amine dość spokojne, ale w miarę wciągające i ciekawe, są w nim z biegiem czasu poruszane naprawdę różne wątki co nie czyni go monotonnym i nudnym.Grafika ma dość ładną kreskę przy kobiecych postaciach, przy tych męskich nieco kuleje. Jest to jedno ze starszych anime więc niema sensu oczekiwać jakiś super efektów. Naprawdę bardzo ładne stylizacje postaci - to mi się chyba najbardziej podoba, aż się oczy cieszą i zazdroszczę podobnych kreacji.

Piosenki są spokojne ale zarazem wesołe. Opening nawet wykorzystałam przy robieniu jednego z filmików na youtubie (dla ciekawych link: http://www.youtube.com/watch?v=rjO3_BnvSU8 ). Jednak nie jest to jakaś mega wciągająca melodia, po prostu tworzy ładne tło do fabuły.

Postacie są raczej zachowane w ideale kobiety jako postaci służącej i mającej czuwać nad domowych ogniskiem z nutą ekstrawagancji. Ma ona różnież być wsparciem w trudnych chwilach. Głównego bohatera nie darzę zbytnią sympatią jest on dla mnie zbyt dziwny i nieco nudny. Na uwagę zasługują postacie drógo i trzecio planowe.

Humor tego anime jest dla mnie niezrozumiały ale przynajmniej nie jest żenująco śmieszny a to jednak plus.

Anime dość wciągające i szybko się ogląda. Niby takie niepozorne a jednak...FABUŁA                                             7.5/10
KRESKA/GRAFIKA                          9   / 10
PIOSENKI                                         5,5 / 10
AKCJA                                               4 / 10Gdzie można obejrzeć:
anime-shinden.info
youtube z napisami i dubbingirm głównie angielskim - raczej nie widziałam tam polskiej wersji.1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...