Translate

poniedziałek, 24 lutego 2014

Hime lolita

Skoro już kiedyś zaczęłam wątek o lolitach to może warto by było troszkę go rozszerzyć.
Hime lolita to bardziej dziecinna wersja stylu hime gyaru. W obydwu bardzo pożądane są włosy w miodowych barwach (najczęściej, chociaż nie zawsze - blond), lokowane włosy i masa akcesoriów.


Zdjęcie
Widzicie, hime lolita łączy w sobie księżniczkę z sukienkami w typowo lolicim kroju.Bardzo często wykorzystywaną barwą jest róż, biel.
Popularne wzory to najczęściej te w kwiaty

 Lolity zwykle noszą dłuższe sukienki niż gyaru, ponadto są bardziej rozkloszowane, mają zazwyczaj większą ilość falbanek i różnych doszytych dodatków typu wstążki.Ponadto nie malują sę tak mocno jak to robią gyru, używają mniejszych i bardziej naturalnie wyglądających rzęs lub z nich rezygnują, policzki nie są aż mocno zarysowane różem no i oczywiście brak techniki makijażowej pokazanej w dojrzalszym stylu hime gyaru.
Włosy dość chętnie są czesane w różne fantazyjne upięcia, lub pozostawione luźno. Raczej mało lolit robi sobie klasyczną fryzurkę w mega uniesionymi włosamiJednak główna różnica nie polega na makijażu, fryzurze, czy też sukienkach. Hime gyaru chcą bardziej wyglądać jak damy, księżniczki XXI wieku za to lolity swoim wyglądem upodabniają się do lalkowej postaci.


Wydaje mi się, że styl lolity jest droższy od stylu gyaru, ale pewna nie jestem - może jakaś lolitka się wypowie....?

Jeśli twoje włosy nie pozwalają ci na stworzenie wybranego stylu nie przejmuj się. Wiele lolit nosi peruki. W tym wypadku pożądany jest model z grzywką na czoło w kolorach jasnego, średniego i ciemnego blondu, jasnego i średniego o złotym tonie brązu, ciepłego odcienia rudości.

Bardzo ładną paletę tych barw ma firma prisila, która jest w sumie marką stworzoną dla gyaru ale dużo modeli też można wykorzystać w tym stylu.

Ten rodzaj lolity uwielbia białe, różowe lub inne jasne kolory rajstop, skarpetek, zakolanówek i podkolanówek, dość popularne są buty w podobnych odcieniach z koturnami ale ciągle w typowym lolicim kroju.
Popularne akcesoria to różne dopinane sztuczne kwiatki( np. w postaci wianka), kokardki, koronkowe dodatki.
Kilka sukienek udało mi się wypatrzeć u angelic pretty, baby oraz the stars shine bright , ale jak już kiedyś wspomniałam nie znam typowych marek produkujących takie ubrania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...