Translate

poniedziałek, 3 lutego 2014

Lolita - podstawy stylu

Lolita to jeden z najbardziej rozpowszechnionych stylów japońskich na całym świecie. Swoją odmiennością bardzo szybko przyciągnęły one uwagę turystów, którzy niemalże zawsze musieli chociażby kilka skromnych zdać wspomnieć o lolitkach.

LOLITA - u nas to słowo dość negatywne kojarzące się z erotyczną postacią uwodzącą mężczyzn. W Japonii zaś słowo to kojarzy się z dziewczynami inspirującymi swój wizerunek szkolnymi mundurkami, modą dziecięcą z epoki wiktoriańskiej, gejszami i wieloma, wieloma innymi rzeczami w zależności od stylu

Istnieje bardzo wiele najznakomitszych odmian lolit i każdy może wybrać coś dla siebie. Należy jednak zapamiętać podstawową prawdę - lolita to nie subkultura - to moda i to taka, która dość dużo kosztuje. Sprawdzając niektóre ceny sukienek z angelic pretty idzie się naprawdę nieźle wystraszyć.


Jednak troszkę (niewiele bo się tym nie pasjonują tak samo jak gyaru, ale jednak) liznęłam temat i jest kilka szafowych niezbędników, które lolity chętnie goszczą w swojej garderobie.


stanik sportowy - nie jest on jakimś 100% must have wśród lolit, ale jednak dużo z nich go preferuje. Jednym z celów lolit jest wyglądanie młodziej a jedną z charakterystycznych cech młodości jest właśnie biust niewielkich rozmiarów - pozwoli to nieco spłaszczyć te okolice dając optyczną iluzję małych piersi.halka - jest to zazwyczaj spódnica, którą każda lolita powinna obowiązkowo posiadać w swojej szafie. Najpopularniejsze modele to A - line dające kształt nieco bardziej rozkloszowany oraz Bell Shape, który daje sukience bardziej bąbkowy kształt.

A- line:


Bell Shape:Peruka

Bardzo dużo lolit nosi peruki, najczęściej z prostą lub ukośną grzywką i w bardzo różnych kolorach.
Ich barwa zależy od tego jaki efekt chcemy sprawiać - słodki, cukierkowy - zazwyczj kolory blond, róże, pastele. Bardziej drapieżne wersje wybierają ognistą czerwień, ciemną zieleń, szarość, czerń, te styluzujące się w miarę "naturalnie" najczęściej wybierają odcienie brązów, toffi i naturalnej rudości.

Z entuzjazmem przyjmowana jest lokata wersja, ale proste peruki też mają niezłe wzięcie. Bardzo popularne są modele z dwoma kucykami.

Buty:

Buty lolit bardzo często są właśnie w podobnych modelach jak na zdjęciu - jednak przykro mi - nie wiem jak się one nazywają.
Bardzo często są na platformie i obcasie - zasadniczo dość niewielkim, ale od każdej reguły są wyjątki.
Unika się szpiczastych czubów. Co więcej - model takich butów bardzo często przewija się w anime i mangach oraz codziennej garderobie japonek.

Rajstopy:


Lolita powstaje z warstw - bardzo popularne są więc rajstopy o nieprzecętnych wzorach. W zależności od modowych preferencji użytkowniczki wybierać można spośród cukierkowych wzorów na wzornictwie w trupie czaszki i piszczele kończąc

Akcesoria:
Są one wyłączną sprawą użytkowniczki i prefenowanej przez nią mody. W niektórych gatunkach popularne będą kokardy, misie i ozdóbki w kształcie ciasteczek u innych wiązane rękawiczki za łokieć oraz podobnego typu opaski u innych będą to ozdoby w typowo gotyckim stylu

Sukienki:
To kwintesencja bycia lolitką - to od sukienki zależy jaki będziemy preferować "styl" i w jakim kierunku będziemy podążać


Makijaż:

Niezbędniki w makijażu lolity to soczewki circle lens oraz sztuczne rzęsy - w przeciwieństwie do makijażu gyaru nie są one aż tak ekstremalne.
Popularne jest używanie różu oraz cieni do powiek w cielistych i cukierkowych barwach (oczywiście są też ostrzejsze makijaże w stylu emo), zazwyczaj dominują błyszczyki albo mocne szminki w przypadku bardzie mrocznych lolit
O tym jak wykonać taki makijaż srobię może osobną natatkę - skoro można o gyaru to czemu nie można o lolicie:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...