Translate

niedziela, 2 lutego 2014

Peruki - gdzie kupować, na co należy uważać.

Ponieważ wpis o perukach został przyjęty dość entuzjastycznie i wiele osób pytało mnie w prawdziwym życiu gdzie i jak je kupować postanowiłam zrobić kilka informacji w pigułce.

Widzicie - nasz kraj jeśli chodzi o różne kosmetyczne nowinki - powiedzmy sobie to szczerze - jest zacofany, czyli kiedy znajdziemy coś "niespotykanego" najprawdopodobniej będzie to drogie.
Podam wam przykład:
allegro - aukcje:

Jak widzicie ten model peruki kosztuje u nas 79 zł + 15 zł za przesyłkę.

Teraz powędrujmy na stronkę aliexpress.com:

zamazałam nazwę sprzedawcy, opinie i ilość zamówień bo nie chcę nikomu robić reklamy. Zaznaczę, że to ten sam model, wysyłka jest darmowa, a cena nawet w przeliczeniu z dolarów na nasze pieniądze jest o wiele niższa niż na allegro. 8,98 $ = 28, 09 zł
Aby kupować na aliexpress potrzebne jest wam konto w banku - ja zawsze proszę ojca aby zapłacił za moje zakupy a później oddaję mu kwotę.

A teraz stronka na której jest dosłownie WSZYSTKO taobao.com:


Teraz liczymy - 32,99 = 17, 03 zł
TYLKO!!! Kupowanie na taobao.com jest bardzo skomplikowanym procesem. Nie możecie się tam zajerestrować więc musicie znaleźć osobę mieszkającą w chinach, która byłaby w stanie wam ją sprawadzić do Polski. Taką osobą nazywa się pośrednikiem.Zwykle nalicza sobie marżę 10% od zakupów i dodatkowo musimy zapłacić za wagę produktu ponieważ wysyłają do nas paczkę, która waży np. 300g, 500g.
W tym przypadku optymistycznie wybiorę wagę i stwierdzę, że peruka pokazana na zdjęciu waży 300g.
Za 100 g płaci się ok. 10 zł. Za każde kolejne 100g płaci się ok. 9 zł
Tak więc liczymy:
32,99 : 10 = ok. 3,30
17, 03 + 1,70+ 28 = ok. 46, 73 zł

Lubię sprawdzać różne oferty, czasemy łącznie z kosztami przesyłki na taobao.com wyjdzie mniej niż na aliexpress.com i innych tego typu stronach.

Więc mamy już pierwszy punkt aby nie dać się oszukać - cena!
Kolejna rzecz to zwrócenie uwagi na jakość produktu. Jeśli na jakimś zdjęciu peruka ma tz. połysk lepiej szukać dalej bo prawdopodobnie będzie się bardzo świecić kiedy ją dostaniecie.
Bardzo często stosuje się trik aby pokazać perukę w świetle dziennym - wygląda ona na zdjęciu bardzo naturalnie, ale to mogą być tylko pozory.
Kupując moją "rudą" perukę zauważyłam, że na zdjęciu wygląda o wiele bardziej rudo niż w rzeczywistości:

A kolor w rzeczywistości:

Była też o wiele bardziej błyszcząca, ale to akurat można łatwo zneutralizować sypiąc na przedziałek biały puder i rozczesując go.

Dodatkowo należy zawsze zapytać się sprzedawcę, czy peruka składa się z mieszaniny włosów, czy z jednolitego odcienia. Jeśli jest to mieszanka włosów różnych kolorów będzie to wyglądać naprawdę o wiele naturalniej niż jeden kolor

Na kolor też trzeba uważać!
Większość aukcji ma 3 kolory do wyboru: czarny, ciemny brąz i jasny brąz..... Z tym, że jasny brąz może być równocześnie ciemnym blondem, odcieniem kasztanowym lub jak podaje producent po prostu jasnym brązem.
Problem mogą sprawić kolory: rudy i blond.
Aby ich wyszukać na taobao.com ( tam jest największy wybów moim zdaniem) trzeba wpisać w tłumacza :
- peruka mleczna herbata - jeśli chcecie znaleźć blond
- peruka pomarańczowa - jeśli chcecie wyszukać rudą perukę.

Mam nadzieję, że notatka się wam przyda:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...