Translate

sobota, 1 marca 2014

Gothic lolita

Gotic lolita do niedawna była najpopularniejszym stylem spośród wszystkich lolit. Moim zdaniem przeważyły o tym pożądane cechy jak ciemne włosy, które to azjatki naturalnie posiadają.
Co ciekawe, w kulturze zachodu styl ten został przechwycony jako alternatywny i podobne ubrania można nieraz wypatrzeć na rockmetalshop.pl

Dominuje oczywiście czerń i tkaniny o odcieniach bardzo ciemnych w połączeniu z białymi elementami.Dominujące barwy zatem to czerń, grafitowy, ciemne odcienie szarości, ciemne odcienie fioletu w połączeniu z koronkami, wstawkami i innymi białymi dodatkami


Styl ten jest bardzo zbliżony do kuro loliota i nieraz się przenikają i przeplatają, jednak dużo osób woli zachowywać "czystość" gatunkową ale dużo początkujących lolit miesza je ze sobą.

Skoro to gothic moglibyśmy sądzić, że pożądane są ciemne włosy, nienaturalne czerwienie, zielone barwy na naszej czuprynie. Wiele lolit jednak farbuje włosy na jaśniejsze, bardziej naturalne odcienie, nie mniej jednak dość często w stylizacjach dominują ciemniejsze barwy.

Bardzo popularne (jak chyba przy większości lolit )są fryzurki z grzywką zakrywającą całe czoło, jeśli macie za cieńkie lub zbyr problematyczne włosy można zainwestować w grzywkę clip- in bądź perukę


Popularne dodatki w tym stylu to mini kapelusiki, czarne parasolki, srebrne krzyże, ozdoby do włosów z piórami lub skrawkiem welonu, koronkowe rękawiczki i czepki.

dominujące marki to :  Moi-même-Moitié , bodyline
i tak na prawdę ciężko mi wypisywać konkretne marki gdyż na samą nazwę "goth lolita" wyskakuje cała masa niemarkowych ubrań robiona na ten styl.
Jeżeli znacie jeszcze jakieś marki to proszę napiszcie w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...