Translate

sobota, 5 kwietnia 2014

Asystentka sklepowa w Tokio

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło wam sie przeglądać azjatyckie Strony aukcyjne na pewno zauważyliście Jak Dana sukienkę / sweterek / spodnie itp. pokazują na Sobie zwykłe Dziewczyny:Mogą być poprzednie właścicielki do Albo .... asystentki Sklepowe.
Widzicie - Sam Zawód ekspedientki (zwłaszcza w dużych miastach Japonii) cieszy sie ogromną popularnością.
Zapytano się kiedyś japonek żyjących w pewnej dzielnicy Tokio Jaki Zawód najbardziej chciałyby wykonywać. Na pierwszym miejscu budowy był fryzjer na drugim własnie asystentka sklepowa. Dlaczego? W przeciwieństwie do Polski nie Tępi się alternatywnych stylów tylko  na Nich zarabia. Kiedy zaś zaczęły się rozpowszechniać Japonia szybko podchwyciła modę i zaczęła sama organizować specjalne Marki, które nadadzą się do każdego - nawet najbardziej wymagającego stylu. Przykład? Hime gyaru - La Pafait Jesus Diamante, gyaru roma - Liz Lisa, rokku gyaru - Tutuha, Ageha - MA * RS. Podałam  przykłady Sklepów dla gyaru (I NIE TYLKO) bo w tym trochę dłużej siedzę ale zapewniam , że dla innych Stylów Też się coś znajdzie.

Takie sklepy NIE szukają zwykłych asystentek. Marki chcą mieć przy okazji darmowa reklamę czyli jeżeli DZIEWCZYNA Ubiera się już w danym stylu staje się obiecującą kandydatką. Niektóre zatrudniają dziewczęta wyglądające jak modelki.

Dużo klientów mówi, że woli widzieć Jak dane Ubranie wygląda na żywej osobie Wiec po przyjściu do Pracy Dziewczyny przebierają się w Jakieś Ubranie z asortymentu i prowadzą Sprzedaż.
Mnie zdarzyło się kiedyś pracować jako sprzedawczyni przez miesiąc. Pracowałam na typowych budach. Mogę potwierdzić , że niektórzy klienci wręcz wymagają aby jedna z dziewczyn przebrała się w dane Ubranie ponieważ chcą je kupić jako prezent dla córki, czy  wnuczki i zauważają, że jedna z pracujących pań ma podobną figurę.
Zależy od szefa, ale zazwyczaj preferuje się aby dziewczyna zakładała ubrania z asortymentu sklepowego - wtedy zawsze można powiedzieć -ten produkt nie prezentuje się dobrze na wieszaku, ale na ciele wygląda pięknie i wskazać siebie jako przykład.

ps. Jeżeli kiedykolwiek będziecie na targowisku i będziecie chcieli nieco pozbijać ceny  przyjmijcie proszę do wiadomości,  że kiedy nie ma właściciela nie można Tego zrobić. Co te dziewczyny maja robić jako pracownik -podwyższać ceny i potem puścić zadowolonego Klienta, który "wytargował" z podwyżki na normalną cenę? Przecież coś takiego nie przejdzie ani przez osobistego sumienie ani ze względu na właściciela.

Poniżej filmik pokazujący Wywiad z asystentkami sklepowymi w Tokio - WARTO obejrzeć :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...