Translate

niedziela, 12 października 2014

Lalki BJD

Laleczki BJD (  ball jointed doll ) produkuje sie w Japonii, Korei i Chinach. Stają sie coraz bardziej popularne jednak Ich cena skutecznie odstrasza biedniejsze osoby. Ich wygląd wzorowany jest na postaciach z anime i mangi , jednak jeżeli się przejrzycie widać pewne elementy zachodniej Barbie i estetykę starych porcelanowych lalek, w większości z nich można sie dopatrzeć podobieństw do ludzkiego ciała. Można powiedzieć, że BJD łączą wszystko to co najlepsze. 
Szeroki wybór koloru skóry, włosów, oczu i ubranek czyni je bardzo unikatowymi. Każdy ma możliwość stworzenia idealnej względem siebie lalki. Na internetowych aukcjach aż roi sie od małych peruek na główki, sztucznych oczu, specjalnych rajstopek, sukienek i sweterków. 

Peruki:


Buciki:Oczy:Można nawet wymienić Twarz:


ubranka:Te lalki mają o wiele ładniejsze stroje niż żywi ludzie .... czemu nie robią takich ubranek w rozmiarze S (chlip) :(


Jak dokładniej wygląda sprawa BJD widac na filmikach :Jest do hobby typowo kolekcjonerskie. Laleczki powoli podbijają Europę i Amerykę. Nie dziwi mnie to. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Można decydować o wzroście i charakterze ubierania. Plotki głoszą, że niektóre BJD są ludzkich rozmiarów. Niektóre modele tak znakomicie odzwierciedlają ludzki wygląd, że są .... po prostu straszne. Co innego mieć na pułce uroczo ubraną lalkę, która wygląda jak zabawka a zdecydowanie co innego jest posiadanie sztucznego "człowieka".

Nie mniej jednak muszę przyznać, że podziwiam dbałość o szczegóły. Te Lalki wyglądają tak idealnie, że nie dziwię sie dziewczynom, które chca wyglądać Jak one - bo kto by nie chciał?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...