Translate

sobota, 15 listopada 2014

"Zniszczona cera" cz. 4 - dokładne oczyszczanie cery i zmywanie makijażu

W poprzedniej notatce :klik
napisałam o oczyszczaniu cery na najbardziej znany i typowy sposób, jednak prawda jest taka, że zamiast żeli myjących może używać również tz. pianek oczyszczających, czy używać domowych metod. Warto pamiętać aby produkty do codziennej pielęgnacji cery były delikatne bo to nie nadwyręża stanu naszej skóry, natomiast kiedy wiemy, że mamy probelmy  typu trądzik od czasu do czasu jednak polecałabym coś mocniejszego - warto pamiętać, aby używać takich produktów jedynie okazjonalnie.Kobiety to istoty, które lubią eksperymentować ze swoją urodą. W tym celu wyrabiamy własny styl ubierania, czesania i od czasu do czasu testujemy nowe warianty w makijażu. Sa osoby, które malują się codziennie ale to nie musi oznaczać, że będa mieć w przyszłości wielkie problemy z cerą. Warto pamietać o pewnej hierarchii ważności - najpierw pielęgnacja cery - później różnego rodzaju "udziwnienia".

W pielęgnacji cery nie chodzi o to, aby ciagle wystrzegać się pewnych rzeczy. Nasza twarz powinna być też naszą ozdobą a jako, że nie zawsze ma idelne dni sięgnięcie po kosmetyki kolorowe jest w pełni uzasadnione.

Należy jednak pamiętać o bardzo dokładnym zmyciu makijażu. Przyznam się szczerze, że ogólnie dostępne mleczka, płyny micelarne i toniki nie sprawiają, że czuję się swobodnie podczas zmywania tego co mam na cerze. Może innym to lepiej wychodzi, ale ja jedynie tracę cenny czas w łazience na bardzo dokładne zmycie. Trochę to irytujące i nie zawsze efekt jest taki jaki być powinien - zawsze zdarzą mi się jakieś resztki od tuszu i linera - dodatkowo niektóre preparaty po prostu mnie podrażniają i z tego co zauważyłam kosztują o wiele więcej niż są warte.

Bardzo cieszę się, że dowiedziałam się o oczyszczaniu na olej bo to zmieniło moje podejście do tej sprawy. Nie potrzebowałam już tyle czasu co kiedyś - wystarczyło trochę oleju wmasować w konkretne obszary, resztę zmyć żelem / pianką myjącą i cera nie miała na sobie grama makijażu. Dodatkowo oleje doskonale radzą sobie z nawet bardzo cięzkimi do usunięcia klejami do sztucznych rzęs,wodoodpornych eye-linerów, silikonami i filtrami przeciwsłonecznymi.

Sa specjalne kosmetyki oczyszcające, które są na bazie olei i ułatwia to nie tylko zmywanie makijażu ale też dokładne oczyszczenie cery:

Niestety nigdy nie miałam okazji przetestować takiego cudeńka, ale znalazłam swoje własne rozwiązania.


1. Zacznij szukać w kuchni

Skuteczne preparaty wcale nie muszą być drogie. Oleje, które się długo wchłaniają są idelne do oczyszczania ponieważ tłusta warstewka długo się utrzymuje dzięki czemu możemy wyczyścić naszą skórę.
Ja preferuję olej kokosowy, ale równie dobrze nada się olej z oliwek, nawet zwykły rzepakowy!

Zachęcam was do szukania najprostszych rozwiązań!

Oleje zawierają cenne witaminy i przeciwutleniacze. Korzystnie wpływają na naszą skórę i działają nawilżająco

2. Odpowiednio zmyte nie zapychają porów

Do zmycia nawet najbardziej treściwych olei spokojnie wystarczył mi delikatny żel myjący. Używanie olei zwęża pory i powoduje, że następne niespodzianki będą o wiele mniejsze.

3. Nawilżają cerę i działają przeciwstarzeniowo

Nawet jeżeli sa pozostawione na twarzy jedynie przez moment nasza cera jest bardziej nawilżona i mamy pewność, że cenne witaminy się wchłoną bo w takiej postaci nie ulatniają się.

4. Sa bardzo delikatne i skuteczne

Nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry - zarazem rozpuszczają bardzo dokładnie trudne do usuniecia składniki


Chociaż bardzo polecam przestawić się na oleje w żadnym wypadku nie sugeruję, że to jedyna właściwa opcja. Jeżeli płyny micelarne są dla was idealne to świetnie! Jeżeli dobrze radzicie sobie z tradycyjnymi mleczkami, dwufazowymi płynami itp. to doskonale! Na każdego działa co innego. Osobiście jestem zbyt leniwa aby próbować innych metod oczyszczania z makijażu. Jeżeli coś doskonale usuwa makijaż zostańcie przy tym.

Dobrze oczyszczona skóra to bardzo ważny etap w jej pielęgnacji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...