Translate

czwartek, 5 lutego 2015

Czy krew może coś o Tobie powiedzieć?

Zauważyłam, że bardzo często gdy kominukuję się z osobami z Japonii i Korei pada pytanie o grupę krwi.
Na początku nie mogłam tego zrozumieć aż w końcu ktoś wyjaśnił mi, że powszechnie uważa się iż krew może bardzo dużo powiedzieć o człowieku.

Nie można się z tym nie zgodzić. W szkole uczyłam się o tym, że ok 75% ludzi ma Rh+ i jeżeli matka ma Rh- może mieć pewne trudności przy porodzie drugiego dziecka. Znalazłam również diety odpowiednie dla grupy krwi, które pomagają zachować odpowiednią ilość energii bez względu na to czy masz grupę krwi A, B, O, czy AB.

Jednak nigdy mi do głowy nie przyszło, że z krwi można wyczytać ..... charakter, albo tak przynajmniej wierzy się w pewnych narodach. Książki o grupach krwi w krajach azjatyckich cieszą się uznaniem i większą wiarygodnością niż np. znaki z chińskiego horoskopu.

Nie mam pojęcia, czy to wszystko to pic na wodę, czy też nie - o ile medyczne uzasadnienia co do różnorodności krwi można uznać za warte uwagi o tyle nie wiem jak poważnie traktować wierzenia, że cechy charakteru zależą od urodzenia.
Jak się okazało o ujemnym czynniku Rh krąży bardzo wiele mitów. Jednym z najdziwniejszych jest chyba ten, że osoby posiadające go są miesznką ludzi i istot pozaziemskich gdyż nie posiadają białka, które mają ludzie z Rh+ podobno są zdolniejsi do uzyskania supernaturalnych mocy ( 0.o - że jak??? ) Kolejnymi (moim zdaniem bardzo absurdalnymi mitami) są takie, że osoby posiadające Rh- mają pokrewieństwo z wampirami, jeszcze inne teorie głoszą, że z demonami a kolejne, że z aniołami.

Jednym z bardziej realistycznie brzmiących mitów jest ten, że osoby posiadające negatywny czynnik Rh są o wiele bardziej empatyczne, wyrozumiałe i o wiele bardziej uduchowione niż większość ludzi. Często słyszy się, że są to osoby, które patrzą na otaczający świat kompletnie inaczej niż reszta.

Ciekawe informacje o ludziach z Rh- :

 - często mają rude włosy lub widoczny odcień rudości

- mają przeważnie niższą temperaturę ciała ( u mnie się zgadza - moja średnia temperatura wynosi 35,5 stopni podczas gdy u normalnego człowieka wynosi ona 36,6 plus minus pół stopnia)

- mają najczęściej ponadprzeciętną inteligencję

- posiadają głównie niebieskie, zielone, oliwkowe lub piwne oczy, które moją zmienić kolor w zależności od nastroju

- zwiększona wrażliwość na ciepło i światło słoneczne ( u mnie bardzo widoczne - powyżej 20 stopni nie wychodzę z domu bo to dla mnie jak dzień na pustyni)

- Ludzi z tym czynnikiem Rh nie da się sklonować

- nie da się ich zarazić Ebolą


Natomiast czynnik dodatki Rh+

Przez pewien czas wierzono w teorię ewolucji. Z pewnością przyczynił się do tego fakt, że u małpy Rezus wykryto pewne podobieństwo do ludzi. Dlatego teoria, że człowiek pochodzi od małpy mogła okazać się prawidłowa, ale w zderzeniu z rzeczywistością okazywały się różne sprzeczności.

Ludzie z tym czynnikiem są bardziej otwarci na kontakty międzyludzkie, bardzo rodzinni i ciekawi świata. Dobrze radzą sobie z pracą zespołową i mają lepsze poczucie humoru.

Kilka ciekawostek o ludziach Z Rh+:

- Najwięcej ludzi z tym czynnikiem jest w krajach Azjatyckich i Afrykańskich chociaż czynnik ten ze względu na popularność jest wykryty na wszystkich kontynentach w bardzo dużej ilości.

- ludzie posiadający go mają najczęściej oczy piwne, brązowe i czarne, czasem szare i niebieskie

- generalnie  mają w ciele więcej melaniny niż ludzie z Rh-

- mogą być sklonowani


Czy masz Rh-, czy Rh+ masz jedną z czterech możliwych grupy krwi: A, B, AB, O


Grupa A:

Ludzie posiadający ją lubią spokój, ciszę. Są dobrze zorganizowani, wrażliwi, cierpliwi i dobrze dogadują się z innymi. Można ich jednak bardzo łatwo zranić. Dużo z nich ma problemy z wyrażaniem emocji, bywają bardzo nieufni. Ludzie z grupą krwi A są bardzo uparci i nadwyraz drobiazgowi co może mieć pozytywne jak i negatywne cechy. Słyną z kontrowejsyjnych poglądów.Grupa B:

Nie wiem czemu, ale bardzo wiele osób uważa osoby z tą grupą krwi za najgorszy możliwy wybór odnośnie partnera życiowego. Powstała nawet drama o kobiecie, która spotyka się z człowiekiem z tej grupy krwi mówiąca o tym jak ciężko (rzekomo) z takimi ludźmi wytrzymać.


Ludzie z grupą krwi B są niezwykle ambitni i pracowici, są zdecydowanymi indywidualistami , często są to osoby  szalone i niezależne. Są jednak bardzo nieprzewidywalne i roztrzepane - mają skłonność do życia w chaosie , są niezwykle impulsywni, bardzo łatwo ulegają emocjom.


Grupa AB:

Są to osoby przekładające myślenie nad emocjami, zdystansowane, opanowane. Skupiają się na swoim celu i często go osiągają. Mimo wszystko bywają bardzo charyzmatyczne i uczuciowe. Bywają natomiast bardzo egocentryczni i krytyczni, często marudni, zrzędliwi, nieodpowiedzialni, niezdecydowani i często zapominają o pewnych sprawach.


Grupa O:

Osoby z tą grupą krwi są ambitne, lojalne, wytrzymałe - to urodzeni liderzy, są bardzo niezależni, uparci, zdeterminowani. Niestety są ryzykantami, mają duże skłonności do zazdrości i bewzględności. Bywają też chciwi, samolubni i próżni.Jednak to co najbardzie mnie zszokowało to fakt z jaką powagą traktuje się wiedzę o krwi. W popularniejszych japońskich blogach możecie znaleźć informację o tym jaką osoba ma grupę krwi zaraz po wieku, czy wymienionych zainteresowaniach. Dużo twórczości produkowanej w 1 os . l . poj zawiera informację o danej grupie.

Co ciekawe - kiedy ludzie uznają Cię za interesującą osobę będę chcieli znać twoją krew aby od razu wiedzieć, czy znajomość będzie mieć jakikolwiek sens . Wielu Japończyków właśnie od tej informacji zaczyna klasyfikowanie przyszłego partnera życiowego.

Pragnę zaznaczyć, że ludzie od zawsze byli skłonni tworzyć stereotypy i skróty myślowe odnośnie innych. Nie wierzycie? Zobaczcie jakie stereotypy w naszym kraju krążą o ludziach rudowłosych. Jako zabawę małe dzieci recytują rymowankę:
" oczy niebieskie - życie królewskie"
" oczy zielone - życie szalone"
 " oczy piwne - życie dziwne"
Osobom bardzo wysokim pewnie nie raz zdarzyło się słyszeć " wysoki jak brzoza a głupi jak koza". Przykładów możnaby mnożyć w nieskończoność.

W ludziach zawsze istniała potrzeba oceniania innych - w jednych nacjach oceniano wygląd w innych pochodzenie tak czy siak ludzie zawsze tworzyli sobie niepotrzebne schematy myślowe, które można brak bardziej lub mniej poważnie.4 komentarze:

 1. Bardzo mnie zaciekawiłaś tym postem> Przyznam, że nie wiem jaką mam grupe krwi ... Bo nigdy nie miałam operacji itd. Moi rodzice mają 0Rh- i A Rh+, więc myślę że mam 0Rh-( blada, osobowość w większości się zgadza z opisem) Niedługo idę na badania więc się okaże) pa dzięki za artykuł)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy post! Muszę sobie zrobić te badania na grupę krwi, ale niestety są płatne >-<. Ale grupę krwi zawsze warto wiedzieć ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem baaardzo ciekawa jakie panują tam poglądy o grupie B Rh+

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co zdarzyło mi się zaobserwować ludzie uważają, że osoby z taką krwią nie są zbyt wierne - nie mam pojęcia skąd taka opinia. Mój ojciec ma grupę B ( tylko, że Rh-) i bardzo dba o mają mamę i rodzinę. Przesądy przesądami, realia realiami :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...