Translate

poniedziałek, 2 marca 2015

Fryzury dla drobnej twarzy

Są dwa podstawowe typy osób z drobną twarzą - te , które ją lubią i te, które mają z tego powodu kompleksy.

Zdecydowanie zaliczam się do osób nie lubiących tego efektu.
Być może wygląda to zgrabnie, nieco laleczkowato i bardziej delikatnie ale mimo wszystko daje mi uczucie nieproporcjalności ciała i niewyraźności rysów.


Drobna twarz sprawia wrażenie masywniejszego ciała. Ma to swoje plusy - nawet jeżeli posiadamy małe "krągłości" przy iluzji optycznej wydają się one nieco większe niż są w rzeczywistości.

Niestety skupiamy uwagę na ciele bo twarz w tym momencie robi za tło. Jak więc zwrócić na nią uwagę?


1. Uniesione włosy.


Jeżeli chcecie zwrócić uwagę na kształt twarzy i jen kontur zepnijcie grzywkę do góry pamiętając o tym aby nie była za bardzo przyklapnięta i rozpuście włosy. Jeżeli nie posiadacie włosów ze skłonnością do kręcenia się delikatnie podtapirujcie u nasady. Stworzycie swoistą ramę dla swojej twarzy dzięki czemu będą widoczne wasze oczy, kształt podbródka i mimika będzie bardziej charakterystyczna.
Jeżeli opcja ta wydaje się wam być nieodpowiednia zawsze można wybrać kilka pasemek przed uszami i związać włosy w naprawdę wysoki kucyk umocowany bardziej po lewej lub prawej stronie głowy. Centralne położenie tylko dodatkowo zmniejszy buzię.

2. Grzywki

Możecie je uwielbiać lub nienawidzić ale prawda jest taka, że osoby z drobną twarzą w grzywkach prezentują się naprawdę korzystnie bez względu na to, czy mamy buzię okrągą, czy bardziej trójkątną. Sama posiadam pełne policzki, szerokie czoło  i pomimo wszystkich znaków na niebie i ziemi mówiących, że warstwa włosów na czole nie powinna na mnie wyglądać dobrze jest inaczej.Wszystko dzięki temu, że mam drobną twarz.


Długie warstwy pazurków po bokach i któtka grzywka na czole wyglądają naprawdę ładnie.

3. Włosy rozpuszczone.

O ile może wydawać nam się to banalne rozpuszczone włosy naprawdę zmieniają kształt naszej twarzy. Bardzo ulizane i przyklapnięte fryzury niby odsłaniają buzię dając większe pole manewru w makijarzu ale prawda jest taka, że nawet najładniejsza buzia jeżeli jest drobna wygląda tak "naturalnie", że aż traci cały swój wyraz i mimikę.
Dlatego nawet jeżeli nie lubicie rozpuszczonych włosów postarajcie się o to aby trochę kosmków wam wystawało i opadało na policzki.

4 komentarze:

 1. Też mam drobną twarz.
  Najczęściej chodzę w rozpuszczonych włosach, tak jest najłatwiej. Najgorsze jest to, że nawet głupiego kucyka sobie zrobić nie można, bo się głupio wygląda :/.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj narzekasz, a w grzywce wyglądasz naprawdę przeuroczo :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej zawsze uwazalam ze masz duza twarz a dopiero na zdjeciach ktore wstawilas pierwsze widac wyraznie ze masz bardzo drobną! Hehe widocznie fryzury działają. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...