Translate

środa, 29 kwietnia 2015

Kilka porad dla introwertyków, które ułatwią życie we współczesnym świecie

Ludzie różnią się od siebie - są wprawdzie osobniki, które moglibyśmy nazwać bratnimi duszami ale tak czy inaczej każdy z nas na swój sposób unikatowy. Nie zamierzam robić podziału na ekstraweryków, introwertyków i mówić, który typ jest lepszy bo to w zasadzie bezcelowe. Nasz charakter nie jest uwarunkowany w 100% od danej regułki i każdy człowiek ma domieszkę pewnych cech.

Jeżeli zaś jesteś bardziej typem introwertyka może zaciekawić cię jak pozostać sobą i wykorzystać swoje zalety na własną korzyść:)

1. Złap okazję na ciekawą dyskusję
Jesteśmy chyba najbardziej znani z wycofania społecznego, ale główną przyczyną jest fakt, że nie lubimy rozmawiać na dość trywialne tematy. Prawdą jest jednak to, że bardzo ciężko jest funkcjonować w świecie, który stawia na pracę w grupie. Zamiast szukać okazji do zaszycia się w kąt postaraj się uważnie słuchać dyskusji innych i kiedy będzie okazja na rozmowę z twojej dziedziny opowiadaj jakieś ciekawostki i postaraj się podtrzymać uwagę innych. Nie chodzi tutaj o akceptaję grupy albo o to aby się do kogoś upodobnić. Robisz to dla siebie - jak kilka razy spróbujesz zobaczysz, że jednak warto.

2. Postaraj się zyskać więź w wartościowymi osobami
Uroki samotności sa przepiękne, ubogacają życie duchowe i pomagają w samorozwoju ale warto czasami chociażby na te 2 godziny spotkać się z kimś na żywo i porozmawiać od serca. Nie jest istotne czy to mama, tata, wujek, kuzyni, przyjaciel - ważne, że budujesz z kimś więź.3. Nie wstydź się swoich pasji i zainteresowań
Czy to nietypowy styl ubierania, zbieranie komiksów z lat 90-tych, fascynacja literaturą o konkretnej tematyce, mało popularny rodzaj muzyki.... wszystko jest lepsze od braku tematu. Kiedy ktoś się z tego naśmiewa nie przejmuj się i postaraj się pokazać w prosty ale wyraźny sposób, że nie życzysz sobie aby ktoś tworzył opinię w oparciu o twoje hobby.

4. Nie rób niczego na siłę
Zawsze następuje pewien okres czasu w którym bardzo poważnie zastanawiasz się nad sobą i wyliczysz swoje błędy obiecując poprawę. Bardzo ważne jest zrozumienie, że każdy kij ma dwa końce i to co teraz okazuje się ogromną wadą w przyszłości może być zaletą. Nie bądź dla siebie aż tak surowy bo od robienia długiej listy swoich wad nigdzie nie zajdziesz. Uświadom sobie, że robisz coś DLA SIEBIE a nie dla otoczenia, które wymaga od ciebie w mniejszym lub większym stopniu dopasowania. Pomyśl o tym jakie cechy chciałbyś posiadać i dąż do ich realizacji.

5. Bądź kolorem w czarno białym świecie
Dużo osób widzi świat poprzez stereotypowe szablony i na nich opiera swoje funkcjonowanie w społeczeństwie. Pokaż, że nie zawsze wszystko jest takie jakie się wydaje oraz , że znalazłeś swój własny sposób na realizację pewnego pomysłu. Fakt, możesz zszokować na początku wielu ludzi ale kiedy okaże się, że jest jakiś sens szybko zmienią zdanie na twój temat

Chociaż tę natatkę kieruję głównie do introwertyków myślę, że jest na tyle uniwersalna aby każdy mógł coś dla siebie wyciagnąć:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...