Translate

poniedziałek, 29 czerwca 2015

Stereotypy o białych ludziach w Azji

Często zajmuję się patrzeniem na rzeczy "poza ramy" ponieważ uważam, że każda rzecz miała swój początek. Jednak dzisiaj postaram się podzielić z wami kilkoma stereotypami o białych ludziach .


#1 Biali są bogaci

Prędzej czy później jeżeli ktoś zobaczy, że jesteś biały/a w dodatku dobrze ubrany/a i zadbany/a ludzie zaczną myśleć "pewnie ma pieniądze" więc to nie będzie nic złego jeżeli "przypadkiem" będą mieli na sprzedaż coś za 50 bądź 100$. W końcu jesteś biały, nie? Dla ciebie to nic a nawet cena jest okazyjna!!!! To, że zostało Ci ostatnie 5 zł do końca miesiąca o niczym nie świadczy!


#2 Pewnie jesteś z Ameryki

Jasnooka blondynka? Znasz angielski? To oczywiste, że musisz być z Ameryki. Tłumaczenie, że pochodzisz z innego kraju  a angielski jest językiem wyuczonym jest całkowicie zbędne ponieważ Azjaci nie dadzą się "nabierać" na to, że twoją walutą nie jest dolar i nie rozpieszczają Cię na każdym kroku rodzice. Dopiero po napisaniu czegoś w swoim ojczystym języku i przytoczeniu paru wątków historycznych ktoś jest w stanie uwierzyć, że jesteś z Polski.


#3 Musisz być osobą bardzo otwartą

Akurat do Polaków to troszkę prawda jednak  mamy kompletnie inne pojęcie życia społecznego. Polak pokaże drogę, zaprosi do domu, da nocleg, jedzenie a czasem nawet i suche ubrania jeżeli potrzebujesz. Nie oznacza to natomiast, że jesteśmy osobami otwartymi i ekstrawertycznymi. Duża część Europejczyków jest introwertykami i mimo wszystko bardzo cenią sobie intymność i prywatność. Azjaci natomiast wydają się pozornie mało otwarci, ale życie w grupie ma dla nich jednak duże znaczenie.... prawie nie istnieje coś takiego jak pojęcie jednostki. Odwrotnie jest u nas - na zewnątrz wydajemy się mega otwarci jednak jak się nas pozna bliżej jesteśmy bardzo zamknięci w sobie.

#4 Na pewno jesteś rozpieszczony

Bardzo ciężko będzie Azjacie uwierzyć, że w waszym domu obowiązuje dyscyplina. Na pewno jest tak, że to dzieci rządzą rodzicami a ci w podskokach kupują laptopy, iphony i właściwie wszystko czego tylko chcesz bylebyś nie zaczął płakać bądź krzyczeć. Kiedy mówię, że jest kompletnie odwrotnie nikt nie chce w to uwierzyć

#5 Miałeś wiele związków

Prawdą jest to, że Azjaci mają mniej potencjalnych partnerów i zawierają głębsze relacje z kochankiem niż biali. Często jest to pierwsza miłość, nieco rzadziej dwóch lub trzech partnerów. Jednak to, że obowiązkowo każdy białas traci swoje dziewictwo zanim skończy liceum można włożyć w amerykańskie bajki. Tam nie ma tak wielkiej presji aby stracić cnotę zatem duża liczba osób przyznaje się, że jeszcze tego nie robiła. Biali wolą ten temat przemilczeć i nie wypowiadać się aby uniknąć kazań poligamistów - co wcale nie oznacza, że każdy zmienia partnerów jak rękawiczki

2 komentarze:

  1. Wszędzie te stereotypy :| Azjaci często też myślą, że jak ma się blond włosy to na 100000% pochodzi się z Rosji :|

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najczęściej jednak dają, że z Ameryki - w Chinach, Malezji domyślają się, że może jednak Rosja. Przynajmniej ja się z tym spotkałam.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...